Sıkça Sorulan Sorular

  • Yüzyıllardır Diş kolyesi Doğal Kehribarın sahip olduğu suksinik asit (amber asiti) sayesinde %100 ağrı kesici %0 yanetkisi sebebiyle bebeklerin diş çıkarma süresindeki dertlerine karşı yardımcı olur.
  • Bebek diş çıkarma evresinde doğrudan deriye temas etmek üzere boğaz üzerinde taşınır.
  • Böylece içerdiği uçucu yağ vücud ısısı ile deri yoluyla vücuda geçer. Böylece bebeklerin en dertli dönemi 'diş çıkarma' kehribarın mucizevi etkisiyle 'en keyifli dönem' haline gelir.

Kolyelerin bağlantı noktası vidalıdır. Olur ya gece bebeğin kolyesinin vidası açıldı ve yatağın içine düştü. Bebeğiniz gece uyandı ve düşen kolyeyi eline aldı. Ağzına götürdü. İŞTE BU OLASILIK YÜZÜNDEN GECE

UYURKEN MUTLAKA ÇIKATILMASI GEREKİR!

Ailelerin korktuğu ;'Ya boğulursa?' durumu sanıldığı gibi kolyenin boğaza dolanması değil, YAPISI GEREĞİ PARÇALANABİLİR BİR TAŞ oldugundan KESİNLİKLE AĞIZA ALINMAMASI gerektiğindendir. Gece kolye-bebek üzerinden bir gözetiminiz olamayacağı için MUTLAKA çıkartılması gerekir. 

Kolyenizi maksimum 14 günde bir akan suyun altına tutun. Böylece biriken statik enerji boşaltımı sağlarsınız. Kolyeniz + enerji dolsun istiyorsanız haftada 1 saat güneş altında bekletebilirsiniz. 

Kolyenizde belli periyotlarda kehribar  taşlarının çatlamış/kırılmış olup olmadığını kontrol etmeniz bebeğinizin güvenliği açısından önem taşır. Kehribarın parçalara ayrılma sürecini deniz/havuz(klorlu su) gibi

etkenler

hızlandırabilir.  Kolye ipinin herbir boncuk arası düğümlü olma sebebi kehribarın parçalabileceği özelliğinden dolayıdır. 

Kolyenizi  boncuğun bulunmaması durumunda -bebek bulurda ağıza alırsa-nefes borusuna kaçma olasılığı sebebiyle boğulma riskidir. BU YÜZDEN TÜM ÇOCUK ÜRÜNLERİ ve KEHRİBAR BEBEK DİŞ KOLYESİ

MUTLAKA EBEVEYN GÖZETİMİNDE KULLANILMALIDIR!

Bakım: Kullanılmakta olan gerdanlığı 14 günde bir ıslak bir bezle ovalayın.. Bunun içinde temiz  musluk suyu kullanın.

Evet. Kehribar taşın Türkçe adı. Amber taşın İngilizce adıdır. Tüm dünyada kehribar taşı kendi ülkesindeki ismiyle anılır. En çok İngilizce-AMBER olarak bilinmektedir. Örneğin; İspanya, Arapça da: Ambar; Fransa da : Ambre; İtalya, Latince; Ambra gibi.
Sipariş verdiğiniz ürün stoktan en geç 24 saat içerisinde kargoya verilir. 

Blog